مقالات

۳۰ ایده عالی برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

طراحی دیزاین داخلی سرویس بهداشتی به خاطر تاثیری که بر روی تمیزی و نظافت منزل داشته و نیز محیطی جهت شست و شوی اشخاص می باشد، بسیار مهم بوده است. از سوی دیگر با زیبا و شیک بودن این بخش از منزل انجام کارها برای افراد به خصوص بچه ها دلچسب تر می گردد. از تمامی این ها بگذریم مگر می شود برای طراحی و دکوراسیون تمامی بخش های منزل خود اعم از پذیرایی و نشیمن، اتاق خواب و … از سبک های زیبا و جدید بهره ببرید، اما تنها این بخش یعنی سرویس بهداشتی و حمام را از آن محروم کنید, به طوری که کاملا توی ذوق باشد. در این مطلب ایده های جذاب و سودمندی از طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی ۲۰۲۳ را با شما به اشتراک می گذاریم.

با آغاز سال نوی میلادی، هر ساله ترندهای جدیدی در رابطه با آرایش و زیبایی، مد لباس، دکوراسیون و …. ارائه می گردد که علاقه مندان به این ترندها در عرصه های گوناگون از آن استقبال کرده و مورد استفاده قرار می دهند. در زمینه دکوراسیون داخلی ترندهای ارائه شده اصل را بر زیبایی و جدید بودن در کنار استفاده بهینه و کاربردی از فضا و ایده ها قرار داده است. دیزاین داخلی سرویس بهداشتی از دیوارپوش، کفپوش، نورپردازی، وان حمام، شیرآلات و دوش، روشویی و وسایل تزیینی تشکیل می شود که افراد متناسب با هزینه در نظر گرفته و نیز سلیقه ی فردی خود با رنگ و طرح و متریالی متفاوت انتخاب و به کار می برند. در ادامه ایده های ترند کاربردی برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی ۲۰۲۳ را در اختیار شما قرار می دهیم.

سنگ مرمر در حمام

از جمله ترندهای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام می توان به به کارگیری سنگ مرمر جهت پوشاندن سطح های این فضا است. این سنگ از کیفیت خوبی برخوردار بوده و بسیار مستحکم و بادوام می باشد. همچنین مرمر از نظر ظاهری خیلی زیبا و شیک است که با به کارگیری از آن می توان هر فضایی را از لحاظ لوکس بودن ارتقا داد. ضد رطوبت نیز می باشد که یکی از ویژگی های آن در خصوص انتخاب شدن برای سرویس بهداشتی و حمام محسوب می شود.

کاشی های رنگی و طرح دار

از دیگر ترندهای سال ۲۰۲۳ برای سرویس بهداشتی و حمام استفاده از کاشی های رنگی و طرح دار برای سطح های مختلف این فضاها در منزل است که باعث زیباتر گردیدن فضاهای داخلی و قوت آنها می گردد. با استفاده از این ایده محیط به شکلی منحصر به فردتر و بهتر نمایش داده می شود. این کاشی ها در اصل طرح های هندسی و سنتی داشته و بهره گیری از آنها به طور منظم جهت پوشاندن کف برخی فضاها همچون بالکن و یا دیوار آشپزخانه بسیار مورد توجه می باشد. نکته مهم در انتخاب آنها هارمونی رنگ و طرح کاشی با سبک دکوراسیون خانه است.

حمام رنگی با طرح های منحصر به فرد

حمام هایی که دارای طرح های یکسان و خسته کننده می باشند دیگر در سال ۲۰۲۳ جذاب نیستند، زیرا در سال جدید حمام های رنگی دارای طرح های منحصر به فرد ترند هستند. با گذشت زمان افراد به اهمیت سرویس بهداشتی و حمام و تاثیر مثبت آن بر روی زندگی و سلامتی و نیز از سوی دیگر تاثیر آن بر روی طراحی داخلی می گذارد، گردیده اند. با استناد بر همین موضوع به طراحی داخلی سرویس بهداشتی و حمام بیشتر از قبل دقت می نمایند. بکارگیری رنگ در منازل به خصوص در این فضاها زیاد شده که دیوارهای دارای رنگ ملایم، کفپوش های رنگی رنگی، روشویی های رنگی و … نمونه هایی از این بکارگیری می باشد.

در دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • اینکه محیط حمام و سرویس بهداشتی مرتب و تمیز باشد.
  • در چیدمان وسایل آن و نیز دکوراسیون و تزیین توجه ای ویژه گردد تا در کنار قابل دسترس بودن، زیبا و شیک باشد.
  • یک سیستم تهویه جهت تصفیه هوا در حمام و سرویس بهداشتی تعبیه کنید.
  • از بوگیر و سایر موارد کاربردی جهت رفع بوی بد بهره ببرید، زیرا اگر هر اندازه هم فضای سرویس بهداشتی و حمام شما زیبا و شیک باشد، باز هم در صورت وجود بوی بد، حضور در آن سخت و غیر قابل تحمل می شود.

منبع : beautyhome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *